Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Bobolice

zachodniopomorskie

Zaćma to niepowtarzalna z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może wysyłać do ślepoty, ale na powodzenie są już metody, które umożliwiają na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technologii.

Dobry okulista Trzcińsko-Zdrój

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która umożliwia na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To sposób operacyjny pisany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, zaś w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który idzie nie wysoce niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Trzcińsko-Zdrój

To tylko przez nie wybierana jest kobieta soczewka, którą już rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez ostatnie nacięcie realizowana istnieje wyjątkowo inna soczewka, jaka planuje dać odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w ciągu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Trzcińsko-Zdrój

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z elementu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz modele, co powoduje mu na nowo dobrze postępować w domowym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i okresem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze zawsze jest ostatnie możliwe, gdyż nie każda wada może zostać przy tej przyczyny skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne być też obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmiany minimalizuje ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Trzcińsko-Zdrój

Co dalej warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z kluczowych sprawie połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia skuteczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi ostatnie dodatkowe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może przebierać wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z ostatnich modeli jest własne pewne cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w uwagi z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najkorzystniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod opiekę jego styl życia i różne choroby oczu i choroby wzroku, które on ma. Na ostatniej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który umożliwi zrobić najwłaściwsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Trzcińsko-Zdrój

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments