Działanie drenażu limfatycznego na poszczególne części ciała

Działanie drenażu limfatycznego na poszczególne części ciała

Warto przeczytać

Drenaż limfatyczny to masaż oddziałujący na układ chłonny, dlatego sprawdza się zarówno w zabiegach kosmetycznych jak i fizjoterapeutycznych. Na jakie partie się wykonuje? Jakie jest jego działanie i efekty?

Co to jest drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny to masaż mający na celu pobudzić krążenie limfy i krwi. W wyniku czego dochodzi do pobudzenia metabolizmu, poprawia się motoryka układu chłonnego, redukcji obrzęków i przyspieszenia regeneracji układu limfatycznego. Zabieg może być przeprowadzany przez terapeutę lub w sposób maszynowy – zabieg presoterapii. Główną cechą drenażu limfatycznego jest prowadzenie ruchów w kierunku serca.

Drenaż limfatyczny brzucha – Warszawa

Drenaż limfatyczny brzucha wykonuje się w celu redukcji obrzęków, ujędrnienia skóry tej okolicy i wysmuklenia talii.  Obrzęki brzucha pojawiają się zazwyczaj w wyniku zmian hormonalnych i przyjmowania leków, ale również w wyniku pracy siedzącej i nadwagi.

Drenaż limfatyczny brzucha polega na wykonywaniu przesuwnych ruchów mających na celu usprawnić przepływ limfy, usunąć złogi tłuszczowe i wspomóc odchudzanie.

Drenaż limfatyczny nóg – Warszawa

Drenaż limfatyczny nóg wykonuje się głównie w celu redukcji opuchlizny nóg, zatrzymywania się wody w organizmie oraz redukcji cellulitu.

Drenaż limfatyczny nóg polega na wykonywaniu ruchów uciskowych, pompujących. Zabieg wykonuje się od stóp poprzez łydki i uda aż do węzłów pachwinowych. Zawsze w kierunku serca. Zabieg prowadzi do redukcji obrzęków, wysmuklenia nóg i redukcji cellulitu wodnego i tłuszczowego. Zabieg pozwala również ujędrnić skórę, wspomóc walkę z otyłością i ciężkością nóg.

Jakie korzyści przynosi regularne stosowanie drenażu limfatycznego?

Regularne masaże limfatyczne pozwalają zlikwidować obrzęki, przyspieszyć regenerację organizmu człowieka, pobudzają metabolizm, poprawiają samopoczucie, łagodzą zmęczenie i bóle mięśniowe, stanowią profilaktykę przed wystąpieniem obrzęków i zakrzepicy oraz redukują uczucie ciężkich i zmęczonych nóg.

Zapraszamy na zabieg w RosaMed Clinic w Warszawie.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments