Jaki zabieg na odchudzanie jest skuteczny?

Jaki zabieg na odchudzanie jest skuteczny?

Artykuł Miesiąca

Wiosna za pasem a lato zbliża się wielkimi krokami. Każda kobieta chciałaby wyglądać pięknie, młodo i naturalnie prezentując się bikini. Smukłe i jędrne ciało jest marzeniem nie jednej pani. Jednak bardzo często zdarza się, iż diety oraz ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych skutków. Zatem na przeciw takim sytuacjom wychodzą lekarze medycyny estetycznej, którzy przeprowadzają zabiegi pomagające w odchudzaniu, które zapewniają pożądane efekty szybko i bezpiecznie.

Skuteczne zabiegi na odchudzanie

Obecnie medycyna estetyczna prężnie się rozwija. Lekarze oferują co raz to nowe sposoby odchudzania oraz zabiegi wysmuklające sylwetkę i pomagające pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

  • Liposukcja laserowa

Jest to nadal jeden z częściej wybieranych zabiegów odchudzających. Pozwala on na jednoczesne usunięcie nadmiaru tłuszczu oraz wysmuklenie sylwetki. Laser służący do wykonywania zabiegu liposukcji swoim działaniem rozbija tkankę tłuszczową. W konsekwencji powstaje emulsja, która z kolei rozprowadzana jest przy pomocy przeznaczonej do tego głowicy. Powstały płyn usuwany jest przez organizm poprzez układ limfatyczny oraz moczowy. Jest to sposób całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny a rekonwalescencja przebiega szybko. Zdecydowanym plusem tego zabiegu jest fakt, iż przy jednoczesnym usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej wysmukla się sylwetka a skóra staje się jędrna.

  • Kriolipoliza lipocontrast

Jest to zabieg odchudzający bezinwazyjny. Do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej wykorzystuje się naturalną wrażliwość na zimno i ciepło. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się zjawisko szoku termicznego. Laser w pierwszej kolejności rozgrzewa miejscowo tkankę tłuszczową do 38 stopni Celsjusza, następnie ochładza do 3 stopni Celsjusza i kolejno znów podnosi temperaturę do temperatury wyjściowej. W skutek tego zabiegu komórki tłuszczowe podlegają rozpadowi i w konsekwencji usunięte z organizmu w procesie metabolicznym. Kriolipolizę stosuje się w przypadku usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, talii, pleców, bioder, ud i pośladków, ramion oraz szyi.

  • Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg odchudzający, podczas którego pod skórę podaje się substancję rozbijającą tkankę tłuszczową. Najczęściej wykorzystuje się fosfatydocholinę, L-karnitynę lub deoksycholan. Jest to bezinwazyjny zabieg wykorzystujący jedynie nakłuwanie śródskórne. Efekty tego zabiegu są widoczne niemal natychmiast po jego wykonaniu.

  • Endermologia

Endermologia jest zabiegiem polegającym na wykonywaniu masażu podciśnieniowego. Cechą charakterystyczną tego zabiegu i podczas wykonywania masażu klient ubrany jest w specjalistyczny kombinezon, który podnosi jakość wykonywanego zabiegu. Podczas masażu używa się głowicy, która dogłębnie roluje skórę oraz tkankę tłuszczową co prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych. Endermologia pomaga pozbyć się nadmiaru tłuszczu oraz cellulitu a efekty są widoczne już po pierwszych kilku wizytach.

  • Kawitacja ultradźwiękowa

Kawitacja ultradźwiękowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, wykorzystującym fale ultradźwiękowe. Przy użyciu specjalnej głowicy generującej fale ultradźwiękowe rozbija się tkankę tłuszczową, która następnie jest metabolizowana i wydalana z organizmu w sposób naturalny. W skutek tego zabiegu można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud, pośladków oraz ramion. Ponadto redukuje się cellulit oraz poprawia napięcie skóry.

  • Karboksyterapia

Karbokyterapia jest zabiegiem, w którym wykorzystuje się dwutlenek węgla. Wstrzykuje się go w warstwę śródskórną, gdzie zamienia się w kwas węglowy i rozbija tkankę tłuszczową. Jest on niezauważalnie bardziej bolesny niż zabiegi wykonywane przy pomocy lasera, natomiast nie powoduje większego dyskomfortu niż zastrzyk. Skutkiem wykonania tego zabiegu jest widoczne wysmuklenie sylwetki oraz redukcja cellulitu.

  • Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i bezinwazyjnym. Polega na wstrzyknięciu pod skórę substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych. Iniekcji dokonuje się w miejscu nagromadzenia tkanki tłuszczowej, zabieg ma charakter miejscowy. Jest to najczęściej stosowany zabieg w przypadku odkładania się tkanki tłuszczowej w takich miejscach jak: kolana, kark, wewnętrzna strona ud, okolice brzucha i klatki piersiowej czy broda. Po wykonaniu zabiegu widoczne jest znaczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej w miejscu wykonania nakłucia oraz redukcja cellulitu.

 

Obecnie zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną są w dużej mierze bezinwazyjne, nie wymagają użycia skalpela oraz są w pełni bezpieczne. Skuteczność tych zabiegów jest zauważalna, ponieważ ilość tkanki tłuszczowej zmniejsza się z każdym wykonanym zabiegiem.

zobacz również pożyczki w 15 minut 

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments