Kupiłeś materac? Sprawdź ,jak o niego dbać

Kupiłeś materac? Sprawdź ,jak o niego dbać

Artykuł Miesiąca

Każdy użytkownik własnego materaca wie, że trzeba o niego odpowiednio zadbać, aby służył nam na długie lata. Jeśli jednak nie wiesz co zrobić to temat „Kupiłeś materac? Sprawdź jak o niego dbać” pomoże Ci zadbać o swoje miejsce wypoczynku.

Żaden materac niestety nie trwa wiecznie, zalecanym jest aby wymieniać je co osiem lat. Będzie to higieniczne i zapewni nam odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. W każdym miejscu w którym śpimy mogą zalęgnąć się drobnoustroje i inne bakterie, które wywołują różnego rodzaju alergie. Aby nie nabawić się żadnej brzydkiej wysypki, proponuję Ci zapoznać się z poniższymi radami.

Od razu po kupnie wietrzymy materac przez co najmniej cztery godziny. Pamiętajmy też o regularnym wietrzeniu go też podczas użytkowania. Warto chociaż raz w tygodniu ściągnąć pokrowiec i przewietrzyć materac przez minimum 20 minut. Wykorzystajmy do tego dłuższą nieobecność, na przykład wyjazd do rodziny, na wakacje. Dzięki temu nasz wypoczynek nabierze więcej świeżości i zachowa ją na dłużej oraz zapobiegnie negatywnemu wpływowi wilgoci.

Po długim czasie stosowania nasz produkt może cierpieć z powodu spadków i kompresji, przez zbyt długie oddziaływanie ciężaru naszego ciała. Dlatego należy go obracać regularnie na drugą stronę, szczególnie jeśli mamy materac bonelowy lub kieszonkowy. Możemy sprawdzić czy posiada uchwyty po obu stronach, to świadczy o konieczności jego obracania. Od czasu do czasu nawet bez nich nie zaszkodzi.

Kupiłeś materac? Sprawdź ,jak o niego dbać

Odkurzanie materaca co dwa trzy miesiące jest również ważną rzeczą w ochronie przed roztoczami oraz pomaga w pozbyciu się martwego naskórka. Możemy również zakupić przekładkę na materac co podniesie jego komfort oraz zniweluje uszkodzenia jego stanu.
Pamiętajmy też o praniu samego pokrowca materaca. Producent powinien zawrzeć wszystkie informacje w instrukcji, a także poinformować nas o możliwości usuwania plam zalecanym przez niego detergentem.

Unikajmy siedzenia na krawędzi materaca. Znajdźmy do siedzenia fotel lub krzesło. Siedzenia na krawędzi materaca powoduje jego szybsze odkształcenie i nie pozostanie on w niezmienionym stanie po dłuższym okresie tej praktyki.
Jeśli przydarzy nam się konieczność przeniesienia materaca, pamiętajmy żeby nigdy, pod żadnym pozorem go nie zginać. Spowoduje to uszkodzenie konstrukcji wnętrza oraz mniejsze wsparcie i jakość komfortu dla naszych pleców się obniży. Tak samo, jeśli posiadasz dzieci, nie pozwól im robić z niego trampoliny, przyczyni się to do zniszczenia sprężyn i zawartości produktu.

W temacie musimy również uwzględnić powierzchnię materaca na jakiej się znajduje. Każde dbanie o materac musi być oparte o dobre podłoże, na którym będzie polegiwał nasz produkt.
Nie kładź go bezpośrednio na podłodze, ponieważ nie będzie mógł zachować odpowiedniej wentylacji. Rama łóżka pomaga w nie gromadzeniu wilgoci w naszym wypoczynku.

Weź my pod uwagę zakup dobrej jakości stelaża. On również pomaga w zachowaniu odpowiedniej postawy ciała, nie tylko materac. Stelaże ze sklejki lub metalowej siatki nie pomogą twojemu materacowi w utrzymaniu świeżości na dłuższy okres. Najlepszym wyborem będzie elastyczny stelaż z drewnianą ramą, która może być zamontowana na każdym łóżku. Dobrze dobrany stelaż gwarantuje równomierną dystrybucję ciężaru, co zapewni ergonomiczną pozycję w trakcje snu.
Niektóre mają możliwość regulacji twardości w odcinku lędźwiowym i pozwalają na uniesienie oparcia głowy i stóp. Są one wyposażone w ruchome deski co umożliwia indywidualną regulację.

Kończąc temat „Kupiłeś materac? Sprawdź jak o niego dbać” mam nadzieję, że jesteś bogatszy o wiedzę i zaczniesz ją odpowiednio praktykować. Pamiętaj, że dobrze zadbany materac pomoże Ci w cieszeniu się odpowiednim zdrowiem po wielu latach. Zapewnij mu trochę troski, bo szczęśliwy materac to szczęśliwy i wypoczęty właściciel.

Artykuł powstał we współpracy z: Meble-Diana.pl.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments