Liposukcja – skuteczny sposób na szybkie modelowanie sylwetki

Liposukcja – skuteczny sposób na szybkie modelowanie sylwetki

Warto przeczytać

Większość ludzi posiada potrzebę poczucia własnej atrakcyjności. Kiedy nie czujemy się dobrze w swoim ciele, tracimy pewność siebie i popadamy w kompleksy. To oczywiście wpływa na nasze relacje z innymi ludźmi i może doprowadzić do ich znacznego pogorszenia. Co zrobić, aby w szybki i skuteczny sposób pozbyć się nadmiaru kilogramów i uzyskać wymarzoną sylwetkę? Rozwiązaniem są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak liposukcja laserowa lub lipotransfer.

Czym jest liposukcja i jakie są jej odmiany?

Liposukcja, powszechnie nazywana odsysaniem tłuszczu, to jedna z najskuteczniejszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Przez wiele lat specjaliści z zakresu medycyny estetycznej wypracowali różne procedury medyczne, dążąc do ograniczenia inwazyjności zabiegów i maksymalnego skrócenia okresu rekonwalescencji. W Klinice Miracki w Warszawie liposukcja jest wykonywana przy użyciu najnowocześniejszych sprzętów i metod.

Liposukcja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów modelujących sylwetkę. Pierwszym etapem tej procedury medycznej jest rozbicie tkanki tłuszczowej przy pomocy wiązek lasera o odpowiednio dobranej długości. W zależności od rodzaju zdiagnozowanego problemu lub indywidualnych oczekiwań pacjenta, faza druga może zostać przeprowadzona na dwa sposoby. Rozbity laserem materiał może zostać pozostawiony do samoistnego wchłonięcia i zmetabolizowania lub odprowadzony z organizmu za pomocą cienkich kaniul. Druga z tych możliwości jest nieco bardziej inwazyjna, ale również wiąże się z szybszymi rezultatami.

Liposukcja ultradźwiękowa jest wykonywana przy użyciu technologii HIFU. Pacjent zostaje poddany działaniu ultradźwięków, które rozbijają podskórną tkankę tłuszczową, nie naruszając ciągłości skóry. Następnie materiał zostaje pozostawiony do samodzielnego zmetabolizowania przez organizm.

Liposukcja wodna, nazywana liposukcją WAL, cechuje się nieco większą inwazyjnością, ale również wyjątkową skutecznością. Wybierają ją zwykle pacjenci walczący z otyłością brzuszną lub wyraźnym nadmiarem tłuszczu w innych miejscach na ciele. Podczas zabiegu lekarz medycyny estetycznej wprowadza pod skórę cienką kaniulę, przy pomocy której wtłacza do organizmu specjalny roztwór medyczny pod wysokim ciśnieniem.Ma to na celu uwolnienie komórek tłuszczu (oddzielenie ich od innych tkanek), a następnie odessanie ich za pomocą użytej wcześniej kaniuli.

Liposukcja tumescencyjna to zabieg, który zajmuje najwięcej czasu, jednak jego rezultaty są wyjątkowo zadowalające. Procedura rozpoczyna się od wprowadzenia pod skórę środków znieczulających i obkurczających naczynia krwionośne, które pomagają zneutralizować krwawienie i znacząco skrócić okres rekonwalescencji po zabiegu. Następnie tkanka tłuszczowa zostaje rozbita i usunięta przy pomocy kaniul.

Klinika Miracki w Warszawie oferuje również niezwykle skuteczne zabiegi łączone. Dużą popularnością cieszy się tzw. lipotransfer, polegający na przeszczepie tkanki tłuszczowej z jednego miejsca na ciele pacjenta do drugiego. W ten sposób możliwe jest np. wyszczuplenie talii pacjentki (pozbycie się tzw. boczków) przy jednoczesnym powiększeniu pośladków lub piersi. Popularnymi miejscami podania własnej tkanki tłuszczowej są także okolice oczu oraz inne części twarzy. W ten sposób wypełniamy zapadnięte miejsca, nadając wizerunkowi objętości i zdrowego wyglądu. Dodatkową zaletą tej metody jest fakt wykorzystania zawartych w tkance tłuszczowej komórek macierzystych.

Liposukcja – przygotowanie do zabiegu

Zabiegi liposukcji są umiarkowanie inwazyjne. Dla zapewnienia pacjentowi absolutnego bezpieczeństwa i zminimalizowania ryzyka powikłań, przed przystąpieniem do pracy lekarz przeprowadza wywiad medyczny, podczas którego zostają wykluczone przeciwwskazania do zabiegu. Należą m.in.

  • ciąża i laktacja,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • niektóre problemy hormonalne,
  • padaczka,
  • stwardnienie rozsiane,
  • choroby nerek i wątroby,
  • ogólny zły stan zdrowia.

Jeżeli ze względów zdrowotnych przeprowadzenie liposukcji zostanie wykluczone, pacjent może skorzystać z zabiegu lipolizy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments