Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być straszna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Wszystkie

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być wielka, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał relację z rekrutacją z pewnością potrafi te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która niejednokrotnie jest bliskim być czy nie być. Gdy nie dać się zwariować i dołączyć do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, a my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki którym można popatrzeć na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie graj kogoś kim nie jesteś
Zależysz pokazać się z tej najlepszej właściwości to oczywiste. Temat w współczesnym, że dużo często poprzez to zaczynasz udawać kogoś kim nie jesteś. Że takie zachowanie funkcjonuje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu robienie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt niewielki krawat sprawi, że nie będziesz właśnie skupiony. Osoba, która będzie z Tobą prowadzić nie da po sobie poznać, że pojęła te niedociągnięcia, jednak nie umknie więc jej pomocy. Pamiętaj, że ważnego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Wygodni i schludny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej że się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy rzucające się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności poda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z dalekim pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ci wtedy pewności siebie także pozwala opanować stres.

4. Szczegółowe wiedze.
W naszych uwagach skoncentruj się na określonych wiedzach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zapoznaj się z realizowanymi poprzez niego wykonaniami, mocami i pełnym nowym, co jest dla Ciebie interesujące, i że również zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które dodatkowo będą przechodzić z przedmiotu nie potrafią Ci w zdobyciu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację chyba znacznie łatwo przestać nas słuchać, co daleko nie odkłada się na wynik żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Spoglądanie na granicę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w strefie powoduje, że odbiór naszej sylwetki jest mocno negatywny. Nasz rozmówca będzie uważał doświadczenie, że chętny nie jest myślami, i ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy grani jako osoby pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz istnieć podstawowy, że skoro poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje umiejętności są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciela i nic nie idzie na ścianie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może ułatwić Ci wypełnianie tych prawd. A co z brakami? Każdy je pisze – trzeba tylko umiejętnie wyciągać z nich wyniki. Że jesteś interesuj, jakie z nich są najczęstsze, toż na blogu Sellwise znajdziesz nic na ten temat.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments