Służby specjalne

Służby specjalne Myślibórz gdzie obejrzeć ?

zachodniopomorskie

„Służby specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny a właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trzyma nie do celu wyjaśnione, istnieje zatem potrzebne bo rozwiązanie fabuły stanowi całość i wymaga się samo przez się. Zaczątkiem akcji a właściwie dostępem do tej specyficznej opowieści o też bardziej charakterystycznym świecie jest wydarzenie z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu odnosi się więc z brakiem oczu i uszu, które do tej koleje były znaczące i „dobrze mogły”.

Służby specjalne Karlino gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim wydarzeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna firma do zadań specjalnych, budowanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków jest chwila na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, jakby tenże także nowy ma predyspozycje, lecz nie do celu wiadomo po co i dlaczego wszystka z tychże kobiet decyduje się zachować w współczesnym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo średni i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A właśnie trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w niniejszej sztuki Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, włożona w dresy i kurtkę zbyt dużą o 2 rozmiary a wszystko to niezwykle wcale jej poddające. Przy niej przekonany zostaje wracający z misji w Afganistanie kapitan, który ma przejawy dużej wrażliwości, emocje i zapale do ojcostwa oraz dobry ze swymi hasłami Janusz Chabior w istocie byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie stosujący w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Karlino gdzie obejrzeć ?

Ich pozycja to zwłaszcza likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak aby nikt o jak nie wiedział czy raczej rozumiał wtedy co jest wiedzieć, a wszystko w tle najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świata.

Film zrobiony jest jak toż u Vegi w klasyczny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze środowisk służb indywidualnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby tworzyć zwitek bezsensownych słów, nieprzystosowanych do całkowitego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją znacząc i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia są z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na monitorze w budowie przypisów dość często, miejmy szansę nie zbyt często.

Służby specjalne Karlino gdzie obejrzeć ?

Mimo zdawałoby się wiadomego z samego początku tematu przewodniego obrazu to nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa pokazują się na ważny plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy znajdują siebie, a przy tymże są pełni sprzeczności tak oczywistych gdy tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, przeżywają wciąż na nowo tragedię z historię boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem nawracają się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w ostatnie Najwyższemu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Karlino gdzie obejrzeć ?

A w współczesnym każdym to, co podobać potrafi się dużo to „świeżość” i możliwość postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami potrafi się tak robić zaraz potem widzimy ich dodatkowe oblicze a właściwie kolejne bo mają ich koniecznie bardzo niż dwa. Stąd te mimo wszystko zaczynamy być miłość do tychże osób. Chcemy aby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Choć na pozór wszyscy są silni, odważni i zimni jak skała, w sposobie to typowi ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Sytuacje są wielowymiarowe i tymże interesują, ciekawią i działają że dąży się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie szczerze nie wiedzą dla kogo tworzyli i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni i wymagają odejść. Tylko z tej odległości nie ma obecnie odwrotu.

Więc co można zarzucić Vedze to na pewno nazbyt ciężkie a nie do celu wyjaśnione intrygi, a właściwie ich jakości. Kto, dla kogo, za co dodatkowo po co, wszystko dzieje się tam już bez trosk o szczególiki i obchodzenie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest projekt do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, a tak nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje tak wielkie, że najzwyczajniej trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo zwyczajnie nie ma zbytniego znaczenia byle było po myśli i bogata było już i sprawnie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz ujmując, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, dobra i przyciągająca fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Karlino gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments