Stymulacja bazalna Andreasa Fröhlicha

Terapia bazalna Moryń

zachodniopomorskie

Edukacja kobiet z głęboką niepełnosprawnością sprzężoną do młoda była sprawą marginalizowaną. W gorących latach można określić korzystne zmiany w niniejszym dziale. Powstaje jeszcze bardzo nowych Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych i nauk, które reagują na potrzeby rozwojowe tej linie dzieci oraz młodzieży dzięki właściwie dobranej ofercie terapeutycznej, edukacyjnej, rehabilitacyjnej i opiekuńczej oraz dobrej infrastrukturze.

Terapia bazalna Ińsko

 

Część uczniów z racji zdrowotnych nie może realizować obowiązku szkolnego na obszarze placówki oświatowej. Wówczas podopieczny objęty jest nauczaniem indywidualnym montowanym w domu rodzinnym. Wśród uczniów realizujących obowiązek szkolny poza grupą są dzieci wymagające stosowania metod medycznych, tj. dializowane, korzystające wciąż bądź czasowo z respiratora lub/i żywienia medycznego z wykorzystaniem sondy, oddychające za pomocą rurki tracheostomijnej i chcące regularnego oczyszczania dróg oddechowych, a także inni hospitalizowani pacjenci.

 


Adresaci stymulacji bazalnej

Jedną z szkół terapii kobiet z głęboką niepełnosprawnością intelektualną, których rozwój motoryczny nie przekroczył piątego miesiąca wieku rozwojowego a poznawczy – dwunastego, jest stymulacja bazalna – koncept pedagogiczny opracowany przez prof. Andreasa Fröhlicha. Metoda stymulacji bazalnej zaczynana jest również w książki z dziećmi oraz młodzieżą dotkniętą niepełnosprawnością będącą skutkiem czynników prenatalnych i okołoporodowych, jak również z głowami dorosłymi, które wskutek wypadku uległy poważnym uszkodzeniom neurologicznym, a jeszcze w terapii chorób neurodegeneracyjnych a do prowadzenia głowom w stanie terminalnym.
Jak wykorzystać stymulację bazalną w nauczaniu indywidualnym?

zobacz również czy anemia sierpowata jest uleczalna

Postać z głęboką niepełnosprawnością sprzężoną wypowiada się przez ciało, całym sobą. Brak bycia własnego ciała, do którego powoduje już sześciogodzinne całkowite unieruchomienie wprowadza gościa w kształt na pograniczu wypoczynku i chronienia, w jakim samoświadomość i znajomość tego, co go zawiera, stopniowo zanika. Chodzenie w takim mieszkanie że istnieć się codziennością kobiet z dużymi uszkodzeniami neurologicznymi, i w zysku doprowadzać do nieruchomości i apatii. Terapia bazalna uczestniczy w zestawie odpowiedniej prac do prac i spokoju, umożliwia zorganizowanie aktywności własnej dziecka poprzez poszukiwanie możliwych metod i wymaganie właściwych materiałów, wspiera podopiecznego w zakresie realizacji podstawowych funkcji pielęgnacyjnych, modeluje sposób radości i wpływa na wzrost komunikacyjny i poznawczy dziecka.
Terapia bazalna a regulacja oddechu

Tym, co w terapii bazalnej przynosi uczniowi wiele korzyści, jest stymulacja somatyczna – zrytualizowana stymulacja dotykowa ciała i/lub twarzy, która przez pewny, przewidywalny schemat zapewnia podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, kierując do zmniejszenia napięcia mięśniowego, relaksacji i regulacji oddechu. To dużo ważna strefa, zważywszy na często występującą u dzieci skoliozę zmierzającą do trudności oddechowych.

Źródło artykułu: Stymulacja bazalna Andreasa Fröhlicha

 

Terapia bazalna Ińsko

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments