Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak kluczowe w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Wszystkie

Testy koronawirus – czemu są tak kluczowe w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są niebagatelne stanowisko w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo wyłącznie na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, jacy korzystają odpowiednie objawy, ale mogące stanowić efektem np. choroby czy innej choroby, nie będącej nic wspólnego z trudnym wirusem.

Już do szpitala mogą trafić, jednak zarówno osoby cierpiące jak oraz ostatnie z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego istotne miejsce ma służenie jak najistotniejszej liczby testów, też tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są tanie w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dodana jest ponad informacja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na możliwości wykrycia przeciwciał IgM w stopniu pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co daje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W obszarze skuteczności działania testów nazywa się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie efekty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne obecnie na zbycie to oryginalne i najwłaściwsze narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie zajmowały związek z chorymi lub nosicielami na strategiczne znaczenia jeśli chodzi o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na pełnym świecie, w współczesnym zarówno w Polsce. Wyniki pomiarów są na tyle już dostępne, by móc nauczyć działanie posiadające na celu odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments