Trądzik – skuteczne zapobieganie

Trądzik – skuteczne zapobieganie

Warto przeczytać

Jedną z najpowszechniejszych, najbardziej znanych chorób skóry jest trądzik. Jest on kojarzony przede wszystkim z latami dojrzewania, choć zdecydowanie nie jest problemem jedynie nastolatków. W późniejszych latach życia ludzie dalej mogą mierzyć się z trądzikiem. Choroba ta bardzo często przyprawia ludzi o kompleksy, chcą go ukryć na wszelkie sposoby, a walka z nim często okazuje się być nieskuteczna. Przybiera on naprawdę wiele postaci i pojawia się na przeróżnych częściach ciała, jednak najbardziej uciążliwą jest oczywiście twarz. Każda z form jest dosyć trudna do wyleczenia, dlatego niezbędnym krokiem jest skonsultowanie się ze specjalistą, który dobierze odpowiednie metody, dzięki którym będzie można pozbyć się problemu. Zanim jednak problem się rozpocznie warto mu zapobiegać, stosując się do pewnych kroków można skutecznie zapobiec powstawaniu trądziku.

Na co należy uważać?

Aby móc zapobiec trądzikowi lub zmniejszyć jego występowanie, są pewne produkty, rzeczy na które należy uważać – a czasem wręcz je całkowicie wyeliminować. Warto zacząć tutaj od dotykania twarzy, jest to niemalże grzech, jeżeli chce się pozbyć tej choroby skóry. Jest to bardzo częsta przyczyna trądziku, który pojawia się na brodzie, na której człowiek często się opiera. Poszewki na poduszki powinny być zmieniane jak najczęściej, to samo tyczy się również ręczników. Jeśli to możliwe, używaj do wycierania twarzy papieru ręcznikowego. Sama czynność powinna być jak najbardziej delikatna. Podczas lata, gdy jesteś narażony na promienie słoneczne, koniecznie używaj kremu z filtrem, gdyż opalanie twarzy może przesuszyć skórę, co zdecydowanie nie wpłynie korzystnie na zniknięcie trądziku. Spożywanie odpowiedniej ilości wody jest tutaj kluczowe, pamiętaj o tym. Dodatkowo są pewne produkty spożywcze, które należy ograniczyć, mowa tu o czekoladzie czy też fast foodach.

Antybiotykoterapia

Jeśli samo zapobieganie nie było dla Ciebie wystarczające, a na twarzy zaczęły pojawiać się nieestetyczne krostki należy sięgnąć po skuteczny sposób walki z trądzikiem. Najodpowiedniejszy dla Ciebie zostanie dobrany przez dermatologa Warszawa. Istnieje możliwość, że przez lekarza zostanie Ci przepisany antybiotyk, jest to jeden z najbardziej znanych sposobów walki z trądzikiem. Poza samym antybiotykiem dermatolog dobierze odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji Twojej skóry. Mogą to być testowane dermatologicznie płyny do mycia twarzy, zmywania makijażu, wszelkiego rodzaju toniki czy maści, które przepisywane są na receptę. Na sam koniec możesz dostać zalecenie, aby skorzystać z laserowego usuwania blizn, które są pozostałościami po trądziku.

Pamiętaj o pielęgnacji twarzy

Podstawową kwestią, o którą należy zadbać, aby nie mieć problemu z trądzikiem jest odpowiednia pielęgnacja twarzy. Bardzo często zdarza się, że ludzie wcale się jej nie podejmują, co jest ogromnym błędem. Niemalże grzechem można nazwać chodzenie spać w makijażu, ma to wręcz fatalne skutki dla cery. Nie tylko może spowodować trądzik, ale dodatkowo wywołać inne choroby czy problemy skóry. Przebieg pielęgnacji powinien obejmować trzy etapy. Pierwszym z nich jest umycie twarzy delikatnym płynem, odpowiednio dobranym do skóry, który jej przede wszystkim nie wysuszy, po tym najlepiej wytrzeć twarz ręcznikiem papierowym. Drugi etap to tonizowanie, które pozwoli pozbyć się resztek płynu oraz dodatkowo oczyści skórę. Ostatni etap to krem nawilżający, który – jak nazwa wskazuje – pozwoli odpowiednio nawilżyć twarz.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments