Ubezpieczenie szkolne – sprawdź, co wchodzi w jego zakres

Ubezpieczenie szkolne – sprawdź, co wchodzi w jego zakres

Warto przeczytać

Ubezpieczenie szkolne – sprawdź, co wchodzi w jego zakres

Zdecydowana większość rodziców wykupuje dla swoich pociech ubezpieczenie szkolne. W ferworze codziennych obowiązków i zajęć nie każdy jednak sprawdza, w jakim zakresie polisa chroni tak naprawdę zdrowie jego dziecka. Sprawdź, co obejmuje.

NNW szkolne – czym jest?

NNW szkolne, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, stosowane jest w celu podstawowej ochrony życia i zdrowia ucznia przebywającego na terenie placówki edukacyjnej. Stosowane jest na różnych etapach szkolnego kształcenia, zarówno wśród tych dzieci, które dopiero rozpoczynają pierwszy rok nauki, jak i tych, które są blisko ukończenia przygody z edukacją. Polisa szkolna stanowi zwykle produkt będący hybrydą ubezpieczenia zdrowotnego oraz ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenie szkolne – co dokładnie obejmuje?

Zakres ubezpieczenia może być różny, w zależności od wybranego przez rodzica wariantu. Optymalnie, gdy chroni dziecko nie tylko w okresie roku szkolnego, ale również w czasie wakacji. Powinna swym zasięgiem obejmować nie tylko placówkę szkolną i dom ubezpieczonego dziecka, ale także inne obszary, na przykład obiekt, w którym pociecha rozgrywa zawody sportowe lub uczestniczy w konkursie matematycznym. Zazwyczaj polisa szkolna obejmuje wypłatę odszkodowania w celu pokrycia kosztów zabiegów ambulatoryjnych, ale też wypłatę świadczenia w sytuacji śmierci ubezpieczonego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz, wchodząc na stronę https://www.carpatiabiznes.pl/co-obejmuje-ubezpieczenie-szkolne-pytania-i-odpowiedzi/.

 

 

 

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments