Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Trzebiatów

zachodniopomorskie

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda kiedy również pora roku nie jest barierą do wykonywania swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością wygląda na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli przejść na lód i prowadzenie swojego zainteresowania.

Wędkarski Kalisz Pomorski

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz większe. Że chcemy dojść do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim charakterem i parametrami z tych, branych w czasie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie istnieć zdecydowanie mniejsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Lecz w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Żyłki do wędkowania podlodowego, oferowane w sprzedaży są przede każdym mniejsze od standardowych. Wynika to z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej niszczenia na droga, jak dzieje się to latem. Pragnie istnieć natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb będących w zbiorniku. Ważnym jest dodatkowo jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest używanie zimą żyłek kolorowych – podawane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem zbliżonym do normalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Kalisz Pomorski

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zbudowana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające zacięcie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki charakteryzują się przede każdym wielkimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w współczesnej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, aby w czasie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki opłaca się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, podawane w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą podawane są zarówno przynęty kiedy również zanęty o wysokim, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest istotnie wyższa niż w czasie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze może stać się naszym nowym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Kalisz Pomorski

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments