ZDROWE NAPOJE, KTÓRE POMOGĄ PRZEZWYCIĘŻYĆ ATAK ASTMY

Zdrowe napoje które ułatwią przezwyciężyć atak astmy

Wszystkie

Z astmą można sobie radzić przyjmując leki zalecone przez specjalisty, jak też unikając czynników wyzwalających ataki tej choroby.

Zdrowe napoje które pomogą przezwyciężyć atak astmy

 

W radzeniu sobie z tym przedmiotem zdrowotnym pomoże i duży tryb życia oraz zbilansowana dieta. Pisząc o zbilansowanej diecie, dużo jest działać organizm odpowiednimi składnikami odżywczymi, co tak może ułatwić w odpowiedniejszym radzeniu sobie z astmą.

Oto przykłady zdrowych napojów, które możesz włączyć w bezpośrednią domową dietę. Wynoszą one bogactwo witamin a minerałów, dlatego ułatwią Ci sprawiać się optymalnym zdrowiem.

Sok jabłkowy

Sok jabłkowy duży jest bogatych flawonoidów. Zdaniem ekspertów, w jabłkach znajduje się szczególny typ flawonoidu, który potrafi posłużyć osobom tracącym na astmę, takim jak Ty. Nosi on firmę „kelina”. Badania wykazały, że flawonoid tenże niezwykle dużo radzi sobie z rozluźnianiem mięśni gładkich dróg oddechowych, ułatwiając tym samym prawidłowe oddychanie.

Herbata z imbirem

Imbir to przyprawa znana ze własnych pierwszych właściwości przeciwzapalnych. To dlatego regularne picie herbatki z imbirem może ułatwić w walce z atakami astmy. Picie herbatki z imbirem może również wspomagać działanie leków przeciwdziałających objawom astmy, natomiast tymże samym ograniczyć konieczność dawania ogromnych części takich leków w punkcie osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Koktajl bananowy

Liczne badania wykazały, że porcja koktajlu bananowego może przyczynić się do szerokiego zmniejszenia objawów ataku astmy. Jak może wiesz, napój obecny jest wyjątkowo źródłem potasu – składnika odżywczego, który dobrze działa na serce. Koktajl bananowy pomoże również na zaangażowania i biegunkę.

Herbata z mięty

Sam zapach filiżanki naparu z mięty może ułatwić w zmniejszeniu objawów ataku astmy. Mięta pieprzowa wielka jest ze własnych kompetencji do oczyszczania dróg oddechowych, co wykonywa ją dużo wydajnym wyborem w przypadków osób chorych na astmę. Jeżeli jednak zmagasz się oraz z chorobą refluksową, powinieneś poszukać innego zdrowego napoju, ponieważ herbata z mięty może powodować takie dolegliwości.

Sok marchwiowy

Dzięki dużemu ładunkowi witaminy A, regularne picie soku marchwiowego może ułatwić w zapobieganiu atakom astmy. Duże znaczenie mają tu również regularne ćwiczenia. Poza astmą, witamina A pamięta wyjątkowo pozytywny wpływ na wzrok oraz na energię układu immunologicznego.

Kawa

Coś tak niskiego jak filiżanka dobrej kawy może ułatwić odparcie ataku astmy. Dotyczy to z faktu, że sok ten zamieszkany jest przeciwutleniaczy, które potrafią wesprzeć w rozluźnieniu dróg oddechowych, natomiast tymże samym ułatwić oddychanie. Należy jednak chcieć czarną kawę, ponieważ mleko i materiały mleczne mogą tworzyć napad astmy.

Sok z melona kantalupa

Ponieważ melon kantalupa duży jest pomagającej konkurować z astmą witaminy C, możesz go regularnie spożywać. Witamina C jest przeciwutleniaczem chroniącym przed stanami zapalnymi, które potrafią prowadzić ataki astmy. Mnóstwo witaminy C w części soku z melona kantalupa zwiększa też siła na całe mnóstwo chorób i wad.

Czarna herbata

Czarna herbata, też jak kawa, również rozluźnia drogi oddechowe. Otacza ona kilka kofeiny niż kawa, zatem stanowi delikatniejszym wyborem że osoba chora na astmę jest dodatkowo wrażliwa na wspomniany związek chemiczny. Pamiętaj, by nie dodawać mleka do czarnej herbaty, ponieważ, jak wspomniano wcześniej, że ono rozwijać napady astmy.

Koktajl z awokado

Drinku z najbogatszych przeciwutleniaczy na planecie jest glutation. Jest on też bardzo funkcjonalny dla osób chorych na astmę. Awokado zawiera imponującą ilość glutationu, dlatego jedzenie go w formie koktajlu idzie na okiełznanie astmy w orzeźwiający i zdrowy sposób.

Woda

Drinku z najprostszych systemów na zmniejszenie astmy przed zrujnowaniem Twojego dnia jest picie wystarczającej dawce wody. Drinku ze konkretnych czynników wywołujących napad astmy jest odwodnienie. Wolno mu uniknąć wypijając od 8 do 12 szklanek wody dziennie. Picie wody leczy również wypłukać z organizmu zgromadzone w nim toksyny.

Wszystkie soki i napoje z przeznaczeniem możesz zrealizować w wyciskarce wolnoobrotowej HUROM. Soki i napoje z wyciskarki Hurom stanowią bardzo prosty smak — doskonale działają na Twój system i świetnie smakują. Poczytaj dużo o sokach HUROM

Zobacz również Wolno Obrotowe 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments