Zdrowy styl życia - moda, czy konieczność?

Zdrowy styl życia – moda, czy konieczność?

Artykuł Miesiąca

Zdrowy styl życia dopiero niedawno wkroczył „na salony”. Bycie fit, dbałość o odpowiednio zbilansowaną dietę oraz suplementacja. Co na ten temat mówią eksperci FLUIMUCIL? I czy zdrowy styl życia rzeczywiście jest tylko modą?

W czym pomaga nam zdrowy styl życia?

Zdrowy styl życia to ogólnie zestaw działań, które możemy podejmować, aby chronić nasz ogranizm przed chorobami. Co więcej, zdrowy tryb życia ma za zadanie zapewnienie nam odpowiedniego samopoczucia. Jest to dbałość nie tylko o zdrowie fizyczne, ale i psychiczne.

Warto pamiętać, że nasze zdrowie nie jest determinowane jedynie przez czynniki genetyczne – chociaż na pewno mają one wpływ na zdrowie naszego organizmu.

Wpływ na stan naszego zdrowia mają między innymi:

  • aktywność fizyczna,
  • sposób odżywiania się,
  • ilość stresu oraz czas na odpoczynek i regenerację,
  • nałogi.

Nieprawidłowości w którymkolwiek z tych obszarów mogą prowadzić do zachwiania bariery ochronnej naszego organizmu, a tym samym prowadzić do obniżonej odporności i rozwoju infekcji oraz poważniejszych chorób organizmu.

Brak zdrowej żywności w naszej diecie, częste spożywanie alkoholu czy palenie papierosów to na pewno nic zdrowego i słyszałeś o tym milion razy. To samo tyczy się aktywności fizycznej.

Wiemy jednak, że niełatwo przekonać się do nowych nawyków, dlatego właśnie może pomóc Ci w tym… moda na zdrowie!

Moda na zdrowy styl życia

Często wybieramy to, co modne i kierujemy się trendami. To na ich podstawie wybieramy ciuchy najnowszych kolekcji, odwiedzamy nowo otworzone knajpy, o których trąbi całe miasto i wszyscy influencerzy.

Tak samo jest z modą na zdrowie, która może być dla Ciebie dodatkową motywacją na wprowadzenie nowych nawyków do swojego życia.

Nie musisz podejmować ich spontanicznie, małe kroczki pozwolą Ci przywyknąć do nowej sytuacji.

Jeśli nie wyobrażasz sobie sobotniego wieczoru bez drinka, postaw na czerwone wino, które spośród wszystkich alkoholi ma dobroczynny wpływ na funkcjonowanie naszego układu krążenia. Oczywiście w odpowiedniej ilości – 2 lampki wystarczą! 🙂

Jeśli lubisz dobrze zjeść, zamiast frytek do steka postaw na świeża sałatkę. Twój organizm na pewno Ci za to podziękuje.

I choć zmiany te wydają się małe, będą dobre na początek! Połącz to jeszcze z odrobiną aktywności fizycznej, jak wieczorny spacer czy basen, a szybko zobaczysz efekty.

Oczywiście z czasem będzie świetnie, jeśli włączysz do swojego życia kolejne zdrowe zasady. Pamiętaj jednak, że to nie konieczność – zdrowy styl życia ma sprawiać Ci przyjemność!

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments